Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Aktywny i twórczy początek wakacji

Email Drukuj PDF

W dwóch pierwszych tygodniach lipca, grupa 20  dzieci w wieku 7- 15 lat z terenu gminy Łęki Szlacheckie uczestniczyła w dwóch turnusach  półkolonii organizowanych w Ręcznie. Wszystko w  ramach  projektu ,,WprowadzaMY zmiany! Postaw na rozwój, sporty walki, edukację zdrowotną starszych i całkiem małych!”, który otrzymał  dofinansowanie  z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Jego realizatorem  było wolborskie Stowarzyszenie Wirtuoz, a jednym z partnerów organizowanych inicjatyw była Gminna Biblioteka Publiczna w Łękach Szlacheckich. W ramach projektu, w  kadrze opiekunów znaleźli się  najlepsi trenerzy sportów walki w osobach Marcin Krakowiak i Jan Młynarczyk oraz animatorzy i edukatorzy żywieniowi zapewniający niezapomniane chwile dzieciom w zabawie, jak i w doznaniach smakowych. Było inspirująco, motywująco, na sportowo, z uśmiechem i z pełnymi brzuchami. Pierwsze zajęcia to oczywiście integracja w grupie i budowanie pozytywnych relacji z kolegami, aby  stworzyć serdeczną i przyjacielską atmosferę. Potem zajęcia sportowe i  dużo gier ruchowych na świeżym powietrzu. Odbyły się także warsztaty plastyczne. Wykorzystując  różne materiały i różne techniki  plastyczne,  dzieci otrzymały możliwość  samorealizacji, co było dopingiem do pracy twórczej.  Oczywiście wszystko  dostosowano do wieku i zdolności manualnych uczestników zajęć.  Wykonane prace wzięły udział w konkursie plastycznym w czterech kategoriach: krajobraz, rodzina, sport i kolorowe lato. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne. Edukatorzy żywieniowi rozmawiali o właściwych nawykach żywieniowych dzieci i wspólnie  przygotowywano zdrowe, smakowite posiłki. We wspólnym gronie i inspirującej atmosferze, dzieci  odkrywały  nowe smaki, a przede wszystkim, pysznie się bawiły. Równocześnie odbywały się   zajęcia ogólnorozwojowe i kursy samoobrony dla kobiet.        
 28 lipca 2019r. na stadionie w Ręcznie odbył się piknik familijny Wirtuozeriada, który był jedną z odsłon projektu, a zarazem jego podsumowaniem i spotkaniem finalnym. Wręczono  medale i dyplomy dla 120 beneficjentów projektu, którzy podczas 4 turnusów półkolonii korzystali z zajęć. Nagrody odebrali również laureaci wspomnianego wcześniej konkursu plastycznego. Na scenie uhonorowano  40 kobiet uczestniczących w kursach samoobrony i zajęciach ogólnorozwojowych, którym wręczone zostały statuetki przez Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Zbigniewa Ziembę i Wójta Gminy Ręczno Piotra Łysonia. Na wszystkich czekały darmowe atrakcje: dmuchane wesołe miasteczko, fotobudka, warsztaty papierniczo-drukarskie i inne oraz spotkanie z pisarzem i mówcą motywacyjnym Michałem Zawadką. Uczestnicy mogli czynnie uczestniczyć w pokazie Capoeiry – brazylijskiej sztuce walki, która łączy w sobie elementy samoobrony, muzyki, tańca i tradycji  oraz obejrzeć pokaz sportów walki w wykonaniu Mistrzów Polski i Świata.
Aktywny początek wakacji to ciekawie spędzony czas w gronie rówieśników. Uśmiech na twarzach uczestników w czasie półkolonii, a smutek na zakończenie, świadczą o tym, że wypoczynek był bardzo udany i z całą pewnością bardzo aktywny, nie było czasu na nudę.
Dzieciom życzymy udanych i tak samo aktywnych dalszych dni wakacyjnych.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
21 Października 2020
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora

Do końca roku zostało 72 dni.
Zodiak: Waga 

 

 

 


 

 

190606 harmonogram

segregacja

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

190111 baner

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner

200608 e bazarek