Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

V Rodzinny Rajd Rowerowy

Email Drukuj PDF

1 czerwca 2019r. bibliotekarze, czytelnicy oraz osoby, które przyjemnie i aktywnie chciały spędzić sobotnie popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach, spotkali się na kolejnym rajdzie rowerowym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łękach Szlacheckich. W bieżącym roku, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Trzepnica Oraz Okolic, otrzymało  grant  przeznaczony na projekt pod nazwą „Opisanie i wyznaczenie szlaku rowerowego Gminy Łęki Szlacheckie”. W  ramach umowy zawartej z Lokalną Grupą Działania wydana została mapa szlaku oraz umieszczone tablice informacyjne na jego trasie w miejscowościach Trzepnica, Podstole, Łęki Szlacheckie, Piwaki. Trasa tegorocznego rajdu wiodła właśnie przez wyznaczony szlak rowerowy. Idealna pogoda oraz rodzinna atmosfera wprawiła wszystkich w doskonały nastrój. Trasa przejazdu liczyła około 30 kilometrów, ale miejscami była naprawdę wymagająca. Na słowa uznania zasługują najmłodsi uczestnicy rajdu, którzy wytrwale przemierzyli całą trasę. Część maluszków podróżowała razem z rodzicami w fotelikach
Wyruszyliśmy z Łęk Szlacheckich, odwiedzając kolejno miejscowości: Trzepnica, Jelica, Bęczkowice, Podstole, Huta, Łęki Szlacheckie, Lesiopole, Piwaki i kończąc przejazd w Trzepnicy. Na zaplanowanych miejscach postojowych  uczestnicy mogli zregenerować siły oraz wysłuchać kilku informacji o projekcie, które przedstawiła Prezes wymienionego wcześniej Stowarzyszenia Pani Teresa Janocha. Każdy uczestnik rajdu otrzymał mapę szlaku rowerowego. Kilka ciekawostek  historycznych przedstawił Sekretarz Gminy- Grzegorz Stępień. Obejrzeliśmy obszar Natura 2000 Łąka w Bęczkowicach, zabytkową perełkę w remizie strażackiej w Podstolach –stary wóz pożarniczy z początku XX wieku oraz znajdujące się w dębowym zagajniku, szczątkowe ślady po cmentarzu ewangelickim w miejscowości Lesiopole.
Na zakończenie przejazdu, na placu przy OSP w Trzepnicy- na wszystkich czekał poczęstunek oraz dzięki ofiarności sponsora- Masarnia Piątek z Łęk Szlacheckich -pyszna kiełbaska upieczona przy ognisku. Odwiedziła nas także Przewodnicząca Rady Gminy Łęki Szlacheckie  Agnieszka Łysoń. Przyniosła ze sobą kosz pełen słodyczy, czym sprawiła ogromną radość wszystkim dzieciom. Bezimienny sponsor z Łęk Szlacheckich  przygotował  małą niespodziankę na przypadający Dzień Dziecka. Była nią wata cukrowa w różnych kolorach, po którą ustawiła się długa kolejka. Organizatorzy także przygotowali pamiątkowe upominki dla uczestników imprezy-okazjonalne kubki i  dzięki sponsorowi- słodycze dla dzieci.
Dyrektor Gminnej Biblioteki dziękuje Wójtowi Gminy Piotrowi Łącznemu  za pomoc w organizacji V Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Wszystkim stałym uczestnikom naszych wycieczek rowerowych  i osobom, które przyłączyły się do nas po raz pierwszy za wytrwałość i bezpieczną jazdę, za aktywnie spędzony czas połączony z poznawaniem walorów przyrodniczych i historycznych naszej gminy. Dziękujemy Radnemu naszej gminy Adamowi Pędziwiatrowi oraz wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji i czuwały nad przebiegiem rajdu. Druhom OSP w Trzepnicy i OSP w Łękach Szlacheckich oraz pracownikom Urzędu Gminy za zapewnienie bezpieczeństwa na drodze.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i odwiedzimy kolejne nieznane i ciekawe zakątki naszej gminy.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
21 Października 2019
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora

Do końca roku zostało 72 dni.
Zodiak: Waga 

 

 

 


 

 

190606 harmonogram

wielkogabarytowe

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

190111 baner

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner