Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Trzydniowa wycieczka kl. VI na Podhale

Email Drukuj PDF

W dniu 6 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VI  Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich pod opieką pilota oraz opiekunów: p. Edyty Błaszczyk oraz p. Elżbiety Więcławskiej udali się na trzydniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Podhale i do Wieliczki. Głównymi założeniami wycieczki było kształtowanie postawy otwartej wobec świata i innych ludzi: poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii, kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów: promowanie zdrowego stylu życia, podnoszenie sprawności fizycznej, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, upowszechnianie wśród młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody.
O godzinie 6.00 rano wyruszyliśmy busem turystycznym spod szkoły. O godzinie 13.00 dotarliśmy do miejscowości Sromowce Niżne skąd rozpoczęliśmy dwugodzinny spływ Dunajcem do Szczawnicy. W tym dniu pojechaliśmy jeszcze do Niedzicy gdzie zwiedziliśmy powozownię i zamek. Tam też mieliśmy przyjemność spotkać się z uczniami z naszej szkoły z kl. V i VII, którzy również wybrali się na wycieczkę w Pieniny. Po miłym spotkaniu i wspólnym zdjęciu nasza klasa udała się na kwaterę do domu wczasowego „Kornelia” w Białym Dunajcu. Po zakwaterowaniu i pysznej obiadokolacji uczniowie przyjemnie spędzali czas na świeżym powietrzu delektując się widokiem na Tatry.
Drugi dzień przeznaczony był na zwiedzanie Zakopanego. Po spotkaniu z przewodnikiem zakopiańskim pojechaliśmy do miejscowości Ząb skąd po godzinnej wędrówce dotarliśmy na Gubałówkę. Tam mieliśmy trochę czasu wolnego na zakup pamiątek i zrobienie zdjęcia. Z góry zjechaliśmy kolejką PKL. Podczas pobytu w Zakopanem zwiedziliśmy Sanktuarium Fatimskie - Krzeptówki, skocznie narciarskie oraz zabytki Zakopanego: Willę Koliba - pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany według projektu Stanisława Witkiewicza  oraz najstarszy drewniany kościół w Zakopanem, zwany Starym Kościołem a także cmentarz noszący też nazwę Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Stamtąd udaliśmy się na Krupówki, gdzie mieliśmy czas wolny na zakup pamiątek. Po całodziennym zwiedzaniu pojechaliśmy do najbardziej wyczekiwanego punktu programu  – Aquaparku. Przyjemny czas, spędzony na zabawie w wodzie minął szybko i powróciliśmy na kwaterę.
W ostatni dzień naszego pobytu, po wykwaterowaniu, o godz.10.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną. W tym dniu zaplanowany był także  pobyt w Wieliczce. Najpierw uczniowie sprawdzili swoje siły i odwagę w parku linowym Extreme Park a potem był krótki spacer po rynku głównym w Wieliczce. Na zakończenie zwiedziliśmy  jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce  - Kopalnię Soli „Wieliczka”. To był ostatni punkt naszej wycieczki. Ok. godziny 24.00 dotarliśmy do Łęk Szlacheckich.
Cele i założenia programowe wycieczki zostały zrealizowane. Wycieczka była bardzo udana. Dobry humor nas nie opuszczał a pogoda dopisywała.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner,
Włodzimierz

Do końca roku zostało 257 dni.
Zodiak: Baran 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

190111 baner

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner