Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Wycieczka w Pieniny

Email Drukuj PDF

Bardzo udaną trzydniową wycieczkę  w Pieniny odbyli uczniowie klasy V i VII. 6 czerwca 2018 roku o godzinie 6 wyruszyli spod szkoły. Podróż przebiegała spokojnie, a  uczniowie mogli podziwiać przepiękne krajobrazy naszego kraju. Punktem docelowym była miejscowość Maniowy. Tam znajdował się pensjonat, w którym zostali zakwaterowani. Po odświeżeniu się, nie tracąc czasu, udali się na Górę Wdżar. Jest to szczyt o wysokości 767 m npm. położony na granicy Gorców i Pienin. Tutaj była pierwsza atrakcja – zjazd torem saneczkowym. Ponieważ wszyscy byli zachwyceni zjazdem, więc nie obyło się bez powtórki. Należy dodać, że emocji było bardzo dużo. Po obiedzie czekały kolejne atrakcje. Zwiedzanie zamku w Czorsztynie, który należy do jednych z najciekawszych i zarazem najbardziej tajemniczych atrakcji turystycznych regionu. Następnie rejs gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim w kierunku Niedzicy i kolejnej atrakcji - zamku-średniowiecznej warowni znajdującej się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica. I tutaj ogromna niespodzianka, spotkanie z naszą klasą VI i wspólne zwiedzanie zamku, a na pożegnanie wspólne zdjęcie. Potem wszyscy udali się do pensjonatu na kolację i odpoczynek.
Kolejny dzień rozpoczął się od zdobycia Trzech Koron. To obok Sokolicy, najbardziej  spektakularny szczyt w Pieninach i równocześnie jeden z symboli regionu. Droga prowadzi Wąwozem Szopczyńskim. Wg legendy to właśnie w wąwozie tym górale uratowali króla Jana Kazimierza przed Szwedami, tutaj również kręcone były sceny do filmu “Potop” Jerzego Hoffmana. Z jego szczytu można było podziwiać niesamowitą panoramę Tatr, Jeziora Czorsztyńskiego i przepięknej okolicy. To nie był koniec wspinaczek, ponieważ kolejna czekała w Wąwozie Homole, który dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń i ciężkiego podejścia w górę, ale zejście było już nieco spokojniejsze. Na zakończenie dnia była jeszcze jedna atrakcja – przejazd kolejką linową na Górę Wdżar. Przejażdżka była dość widowiskowa, gdyż wyciąg prowadzi nad dawnymi wyrobiskami nieczynnych kamieniołomów, miejscami na dość dużej odległości od ziemi.
Ostatni dzień to zwiedzanie Krakowa. I tutaj  należy wspomnieć o smoku wawelskim, Katedrze Wawelskiej, a szczególnie Dzwonie Zygmunta, którego dotknięcie lewą ręką podobno spełnia marzenia, Starym Mieście z Sukiennicami, Kościołem Mariackim i wysłuchanie hejnału z jego wieży. Niezapomnianą przygodą będzie spotkanie na Starym Mieście Rafała Mroczka- znanego aktora z filmu „M jak miłość”, z którym to niektórzy mieli szczęście zrobić sobie wspólne zdjęcie.
Około godziny 16 wszyscy udali się w drogę powrotną, Trochę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi spotkali się ze swoimi najbliższymi pod szkołą około godziny 21.
Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały wychowawczynie - Grażyna Pyrzanowska i Jolanta Wilczyńska, a serdeczne podziękowania dla pani Anny Wojakowskiej-Wolskiej, która wspaniale sprawdziła się w roli pilota i przewodnika oraz  kierowcy, który bezpiecznie i szczęśliwie dostarczył dzieci  rodzicom.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: Rak 

 

 

 


 

 

190606 harmonogram

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

190111 baner

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner