Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Dzień Rodziny

Email Drukuj PDF

Dnia 21.05.2018r. w Szkole Podstawowej im. A. F. Modrzewskiego w Trzepnicy zorganizowano wspólny dzień dla dzieci i rodziców. Przez konkursy i wspólne zabawy uczczono wyjątkowe święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Głównym celem uroczystości przebiegającej pod hasłem „Dzień Rodziny” było wzmacnianie więzi rodzinnych jako czynnika chroniącego przed rozwojem uzależnień. Po przywitaniu wszystkich zebranych, przedstawiony został program dnia. Dzień rozpoczął się konkursem piosenki angielskiej, podczas którego zgromadzeni na sali uczniowie i rodzice podziwiali zespołowe i indywidualne umiejętności wokalno-językowe uczestników konkursu. Następnie wszyscy utworzyli dwa duże koła i pod kierunkiem pani Joanny Karolczak poznawali kroki tańca integracyjnego i w rytmie muzyki próbowali wspólnie go wykonać. Po czym przyszła kolej na wspólne działanie dzieci i rodziców zmierzające do realizacji określonych zadań w czteroosobowych zespołach oraz turniej tenisa stołowego dla uczniów klas IV-VII. Utworzone zespoły brały udział w zabawach o charakterze integracyjnym, pozbawionym współzawodnictwa. Wspólna zabawa w konkurencjach: „Zbieranie patyczków”, „Kopciuszek”, „Kółko-krzyżyk”, Hula-hop kręcą wszyscy”, „Bieg z kubeczkiem’, „Wyścig z dynią”, „Tworzenie wyrazów z liter" pozwalała na wzmocnienie poczucia bliskości członków rodzin oraz nawiązywania relacji w oparciu o współpracę i udzielanie wzajemnego wsparcia. Pozwoliła również na rozbudzanie aktywności dzieci i rodziców oraz na budzenie wiary w możliwości i umiejętności dzieci jak też wyrabiała pożądane zachowania w momencie odniesienia zwycięstwa i poniesienia porażki.  Spotkaniu towarzyszyły bezpłatne atrakcje:  kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców oraz dojenie krowy. Wynajem sztucznej krowy był działaniem edukacyjnym towarzyszącym „Programowi dla szkół”  w ramach którego uczniowie otrzymują produkty owocowo-warzywne i produkty mleczne. Dzieci miały okazje wydoić krowę, dzięki czemu poprzez zabawę poznały mechanizm pozyskiwania mleka.
Po wspólnych zmaganiach przyszedł czas na nagrody, które wręczyła pani Dyrektor, składając wcześniej wszystkim rodzicom i dzieciom najserdeczniejsze życzenia.
Ostatnim punktem programu dnia była dyskoteka.
Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p. Wiolettą Karbowiak za zorganizowanie kawiarenki dla wszystkich uczniów oraz za trud włożony w własnoręcznie przygotowane smakołyki.
Podziękowania również dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łękach Szlacheckich za ufundowanie nagród w konkursach.
Pogoda dopisała, wszyscy byli zadowoleni i miło spędzili czas.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Dzierżysława, Dziersława, Gabor,
Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz,
Szymon

Do końca roku zostało 283 dni.
Zodiak: Baran 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

190111 baner

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner