Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

„ Na zdrówko Piotrusia”

Email Drukuj PDF

Z okazji Dnia Ziemi 19.04.2018r. poprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz chorego chłopca Piotrusia Święconka. Dzięki inicjatywie uczniów z Samorządu Uczniowskiego, pani Izabeli Żak i  pani Anny Dębskiej w Szkole Podstawowej w Trzepnicy odbyła się akcja charytatywna pt. „ Na zdrówko Piotrusia”.  Hasłem przewodnim akcji było „Jeden za wszystkich wszyscy dla jednego”. Przez dwa dni z ogromnym zapałem uczniów z klas IV – VII trwało wielkie przygotowywanie w kuchni. W całej szkole pachniały ciastka oraz babeczki, które potem sprzedawano w  kawiarence. Menu w kawiarence było bardzo bogate. Posmakować można było ciasteczek, faworków, rogalików i wiele innych pyszności. Oprócz tego można było również zaczerpnąć wiedzy z dziedziny ekologii, którą umieszczono na małych karteczkach - losach. Największą popularnością cieszyły się frytki, fantazyjnie udekorowane babeczki oraz gofry. Uczniowie SU zorganizowali również w tym dniu dyskotekę. Repertuar było odpowiednio dobrany do  wieku i gustów naszych dzieci.  Zarówno młodszym jak i starszym dopisywał nastrój i humor. Atmosfera tamtego dnia porwała do zabawy również nauczycieli, którzy wraz z uczniami utworzyli „wędrującą ciuchcię” po szkolnym korytarzu. Dzięki Waszym dobrym sercom z kawiarenki charytatywnej zebraliśmy ponad 1117zł kwota ta zostanie przekazana na konto Piotrusia. Ponadto z własnej inicjatywy wykonane zostały kolorowe kartki wielkanocne, które zakupione zostały przez nauczycieli, rodziców odbierających dzieci ze świetlicy szkolnej oraz za pomocą sprzedaży Pani Anny Wośko. Kwota uzyskana ze sprzedaży kartek wielkanocnych wyniosła 250 zł. Cały dochód z akcji 1367zł wspomoże kosztowną rehabilitację Piotrusia, który cierpi na nowotwór złośliwy jamy brzusznej - neuroblastom. Cieszymy się bardzo, że dzięki otwartym sercom zarówno uczniów jak i nauczycieli możemy wspomóc leczenie dziecka, które wymaga stałej kontroli specjalistów, leczenia neurologicznego jak i stosowania zajęć rehabilitacyjnych. Należy podkreślić, że to nie tylko zyski w postaci zebranych pieniędzy, ale też ogromne wsparcie dla rodziców Piotrusia, którzy mają świadomość, że nasza społeczność lokalna tak mocno zaangażowała się w ratowanie ich małego dziecka. Bowiem każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat, czyjś świat. Wszystkie podjęte przez nas działania spowodowały, że nasi uczniowie, dobrze się bawili, jednocześnie robili coś pożytecznego dla tego „jednego”,  który  potrzebuje naszej pomocy.  Pragnę podziękować wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły, a w szczególności nauczycielom, którzy podarowali produkty spożywcze niezbędne w kuchni, swój czas i wszelką pomoc. Za  ogromne zaangażowanie i pracę Pani Anny Dębskiej.
Podziękowania należą się również Państwu Cichoniom - właścicielom sklepu Spożywczo – Przemysłowego z Trzepnicy oraz Państwu Dariuszowi i Annie Wośko PPUH – właścicielom stacji paliw za sprzedaż kartek wielkanocnych.
Koszty jakie ponieśliśmy na zakupy (frytki, ketchup, olej, mąka, kubki i talerzyki papierowe) do kawiarenki wyniosły 164 zł i 92 gr.
Wszystkim darczyńcom z naszego otoczenia bardzo serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
17 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Do końca roku zostało 318 dni.
Zodiak: Wodnik 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

190111 baner

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner