Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Lokomotywą po wiedzę

Email Drukuj PDF

Za nami pierwsze zajęcia warsztatowe realizowane w ramach projektu Łódzkiego Domu Kultury "Lokomotywą po wiedzę- projekt ekologiczno- artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego".  Z naszej gminy  do projektu przystąpiła Gminna Biblioteka Publiczna we współpracy ze Szkołą Podstawową w Łękach Szlacheckich. Dzięki temu uczniowie klasy trzeciej będą  uczestniczyć w wielu warsztatach zorganizowanych w Łodzi, jak i na terenie naszej gminy. Na pierwsze warsztaty wyjazdowe- 20 marca  zostaliśmy zaproszeni do Łódzkiego Domu Kultury. Zajęcia z projektowania ubiorów metodą aplikacji  prowadziła P.Julita Pierzchała. Po krótkiej rozmowie  z dziećmi   o ochronie środowiska i animacji filmowej dotyczącej segregacji śmieci, dzieci zostały podzielone na 4 grupy. Każda  pracowała nad innym kostiumem związanym z wcześniej przygotowanym scenariuszem przedstawienia. Pomysły na stroje ekologiczne,  z „rzeczy do wyrzucenia ‘ były dziełem uczniów i  pomocy wychowawczyni P. Joanny Ciebiery. Praca na warsztatach, a także podczas prac nad ekologicznym spektaklem to lekcja kreatywności, współpracy  i szeroko pojętej aktywności twórczej dzieci, wzbogacającej i rozwijającej intelektualnie. Burza pomysłów pozwoliła uatrakcyjnić scenariusz. Można powiedzieć  ludzka wyobraźnia nie zna granic. Dzieci wróciły  zadowolone i z głowami pełnymi pomysłów.
Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
21 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega

Do końca roku zostało 315 dni.
Zodiak: Ryba 

 

 

 


 

 

190606 harmonogram

segregacja

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

190111 baner

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner