Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Jasełka oraz wigilie klasowe

Email Drukuj PDF

W dniu 21.12.2017 roku w SP Trzepnica odbyły się „Jasełka” z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie zainscenizowała klasa VII, którą doskonale przygotowała Pani katechetka Jadwiga Stojecka. O oprawę muzyczną zadbała Pani Barbara Marszalik-Rzepecka profesjonalnie przygotowując uczniów będących członkami chórku szkolnego do występu. Dodatkowo udział w „Jasełkach” wraz z gitarami wzięli Jakub Adamus oraz Blanka Hermen wykonując kolędy do wspólnego śpiewania na zakończenie przedstawienia. Hasłem przewodnim tegorocznych „Jasełek” były słowa „Europo nie możesz żyć bez Boga”. Uczniowie bardzo dobrze spisali się w odegraniu wskazanych im ról. Ukazali zebranej publiczności, iż cała Europa bez wiary  w Pana Boga nie jest w stanie sobie poradzić. Musimy w Niego uwierzyć i żyć miłością małego Dzieciątka, które nam się narodzi w nadchodzące Święta Bożego Narodzenie.  Dlatego żyjmy cały rok a nawet kolejne lata tym hasłem, które tak dogłębnie przekazali nam uczniowie klasy VII. Bardzo się cieszymy obecnością zaproszonych gości, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Scenariusz „Jasełek” zakończyła tradycyjnie piosenka „Pora Świąt”, która wprowadziła wszystkich zgromadzonych w atmosferę świąteczną. Publiczność na koniec występu nagrodziła aktorów gromkimi brawami, co świadczy o tym, że bardzo im się podobało.
Po „Jasełkach” w szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami zgromadzili się w swoich klasach, aby połamać się opłatkiem , złożyć sobie świąteczne życzenia, spożyć przygotowaną wspólnymi siłami wigilię klasową oraz wspólnie zaśpiewać kolędy ciesząc się z nadchodzących Świat Bożego Narodzenia.
Ponadto uczniowie szkoły dnia 20.12.2017 roku wraz z opiekunami Panią Jadwigą Strojecką, Panią Barbarą Marszalik-Rzepecką oraz Panią Agnieszką Dawidowicz zaprezentowali scenariusz „Jasełek” w Urzędzie Gminy Łęki Szlacheckie dla pracowników tejże instytucji państwowej. Mimo zbyt małej ilości miejsca aktorzy z klasy VII świetnie poradzili sobie w odegraniu swoich ról. Za inscenizację „Jasełek” uczniowie otrzymali słodki poczęstunek za co są bardzo wdzięczni. Szczególne podziękowania dla wójta Gminy Łęki Szlacheckie Pana Piotra Łącznego, który nieodpłatnie udostępnił uczniom transport na przedstawienie „Jasełek” w Urzędzie Gminy.
Wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie „Jasełek” składamy bardzo serdeczne podziękowania. To dzięki wam wszystko udało się tak pięknie, a zarazem elegancko zorganizować.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
20 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon,
Małgorzata, Paweł, Sewera

Do końca roku zostało 165 dni.
Zodiak: Rak 

 

 

 


 

 

190606 harmonogram

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

190111 baner

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner