Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Ślubowanie klasy I

Email Drukuj PDF

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich  są już od 9 października 2017r. pełnoprawnymi uczniami. W tym bowiem dniu odbyło się  ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy – Pan Grzegorz Stępień, Ksiądz proboszcz tutejszej parafii - Zygmunt Błaszczyk, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie z pozostałych klas oraz rodzice.

Wszystkich zebranych w przystrojonej hali gimnastycznej, powitała Pani dyrektor - Elżbieta Dawidowicz. Po odśpiewaniu Hymnu szkoły, wspólnej modlitwie i błogosławieństwie księdza, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym zabrzmiały słowa ślubowania:

My uczniowie pierwszej klasy ślubujemy
być dobrymi uczniami,  dbać o honor naszej szkoły i klasy.
Będziemy uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym,
słuchać nauczycieli i rodziców.
Naszą postawą  będziemy sprawiać radość wychowawcom i rodzicom,
by wyrosnąć na dobrych ludzi i wzorowych Polaków

Następnie Sekretarz Gminy – Pan Grzegorz Stępień dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej " i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Uczniowie złożyli swój podpis w Kronice szkoły, w postaci odcisku palca, a ich prawdziwość potwierdziły swoimi  podpisami mamy, wraz z wychowawczynią klasy I  – Panią Grażyną Kopacką.
Kolejnym punktem uroczystości był występ uczniów, którzy mimo ogromnej tremy, pokazali jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Na zakończenie, uczniowie klasy I otrzymali upominki  od Pani dyrektor i Sekretarza Gminy – Pana Grzegorza Stępnia oraz od wszystkich pozostałych klas naszej szkoły, a także od rodziców. Następnie dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Października 2018
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.
Zodiak: Waga 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner