Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Rodzinny Rajd Rowerowy

Email Drukuj PDF

Dnia  2 września 2017r. na terenie gminy Łęki Szlacheckie odbył  się kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy.  Już po raz trzeci niezawodne grono wytrwałych rowerzystów wyruszyło na trasę rajdu zorganizowanego przez Biblioteki działające na terenie naszej gminy.  Mimo, że w tym właśnie dniu odbywały się także inne przedsięwzięcia, to miłośnicy rowerów i aktywnego wypoczynku stawili się punktualnie  na miejscach zbiórki i pokonali trasę ok. 28 km. Wśród   uczestników byli Wójt Gminy-Piotr Łączny, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej  w Trzepnicy Barbara Gągorowska.. Niestety,  pogoda nie rozpieszczała uczestników rajdu od samego początku, jednakże  wszystkim towarzyszył dobry nastrój. W trakcie przejazdu odwiedziliśmy miejscowość Tomawa, gdzie uczestnicy zapoznali się z jej krótką historią, którą przedstawił  Sekretarz Gminy Grzegorz Stępień. Następnym  ciekawym miejscem było rozlewisko Młynki, o którym opowiedział  i zaprezentował  kilka  ciekawych faktów   Prezes  Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Trzepnica Oraz Okolic Marcin Purzyński. I tak bezpiecznie zakończyliśmy wycieczkę rowerową. Następnie  wszyscy uczestnicy rajdu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji  Narodowe Czytanie. Fragmenty lektury, a w tym roku było to Wesele Stanisława Wyspiańskiego,  przybliżyły  nam Julia Wojakowska -uczennica Publicznego Gimnazjum w Tomawie oraz Magdalena Wudel- uczennica technikum.  Otrzymały one  pamiątkowe egzemplarze  książki z  pieczęcią Narodowego Czytania i listem Prezydenta RP. Najmłodsi uczestnicy rajdu wykonali prace plastyczne i otrzymali drobne upominki. Na zakończenie dla wszystkich było kiełbaska z ogniska i wspólna integracja.
Dyrektor Gminnej Biblioteki dziękuje Wójtowi Gminy  za pomoc w organizacji trzeciego Rodzinnego Rajdu Rowerowego oraz wszystkim uczestnikom za wytrwałość i bezpieczną jazdę.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i odwiedzimy kolejne nieznane i ciekawe zakątki naszej gminy, a pogoda będzie dla nas bardziej łaskawa.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
23 Września 2018
Imieniny obchodzą
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Do końca roku zostało 100 dni.
Zodiak: Waga 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner