Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Audycja muzyczna w Trzepnicy

Email Drukuj PDF

Dnia 20.06.2017r. pan Hanusz Kowalczyk odwiedził Publiczną Szkołę Podstawową  im. A. F. Modrzewskiego w Trzepnicy w towarzystwie pani Izabeli Wypychowskiej i pana Kamila Betleja. Nasi goście prezentowali dzieciom tańce towarzyskie takie jak: quickstep, fokstrot, walc wiedeński i walc angielski. Dzieci przyglądały się profesjonalistom, a następnie same mogły podejmować pierwsze taneczne kroki. Na początku para tancerzy zaprezentowała walca wiedeńskiego. Pani Izabela Wypychowska opowiedziała krótko czym charakteryzuje się ten taniec towarzyski. Charakterystyczne dla tego tańca są szybkie wirowe obroty. Następnie opowiedziała o cechach walca angielskiego, który jest tańcem swingowym i wirowym. Na początku pierwszego uderzenia tańczy się płasko, pod koniec zaczyna się akcja unoszenia. W drugim kroku kontynuuje się unoszenie, zaś pod koniec trzeciego opada. Na turniejach tańca towarzyskiego walc angielski jest tańczony przez pary jako pierwszy z tańców standardowych. Uczniowie klas piątej i szóstej sprawdzili swoje możliwości taneczne w tychże tańcach. Wygrała jedna para, która według naszych gości zatańczyła najlepiej.
Kolejnym tańcem był quickstep, taniec towarzyski należący do grupy tańców standardowych. Charakterystyczną cechą quickstepa są podskoki, sprawiające wrażenie, jakby tańcząca para poruszała się ponad powierzchnią parkietu, oraz kicki (czyli wykopy nogami w powietrze). Uczniowie klas młodszych próbowali nauczyć się kroków tego tańca, co było dla nich nie lada wyzwaniem ze względu na szybkie tempo. Nasi goście wyłonili trzech zwycięzców. Na koniec pani Izabela i pan Kamil zaprezentowali kroki fokstrota, czyli tańca w którym  wyróżniamy podział na kroki wolne i szybkie tańczone po linii prostej lub w obrotach w prawo i określany rytm kroków to: wolno, wolno, szybko, szybko. Wiele figur jest wspólnych dla fokstrota i walca angielskiego (tylko ze zmienionym rozliczeniem), niektóre są wspólne dla fokstrota i quickstepa.
Na zakończenie audycji wszyscy zgromadzeni na sali podziękowali gościom gromkimi brawami za wspólną zabawę i naukę. Pan Hanusz Kowalczyk życzy uczniom udanych wakacji.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner