Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Festyn "Czas na zdrowie"

Email Drukuj PDF

W dniu 02 czerwca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich odbył się Festyn Zdrowia połączony z Dniem Dziecka pod hasłem: „Czas na zdrowie” w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska oraz  pod patronatem Minister Rozwoju Wsi, Rzecznik Praw Dziecka. Wydarzenie to integruje całe środowisko szkolne, ponieważ w jego przygotowanie angażują się rodzice, nauczyciele i uczniowie. Ideą projektu „Czas na zdrowie” jest propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Jednym z głównych założeń konkursowych jest zorganizowanie promocji planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności. Takim wydarzeniem zaplanowanym i zrealizowanym był festyn zdrowia. W jego przygotowanie zaangażowani byli bezpośrednio uczniowie klasy V, którzy stworzyli zespół projektowy odpowiedzialny za jego realizacje oraz nauczyciele koordynujący projekt p. Marta Herman i p. Elżbieta Więcławska.
    Festyn uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:  p. Agnieszka Pośpiech - Przewodnicząca Rady Gminy Łęki Szlacheckie, p. Sylwia Ryszka - Skarbnik Urzędu Gminy Łęki Szlacheckie, p. Ewelina Jędruszek - pracownik ds. oświaty Urzędu Gminy Łęki Szlacheckie, p. Dorota Wojciechowska - pielęgniarka szkolna, trener p. Tomasz Rudzki z młodymi adeptami brazylijskiego jiu-jitsu z PSP w Trzepnicy, trenerzy p. Jakub Rybak i p. Sebastian Paul z „Green Fit” z Piotrkowa Trybunalskiego.
    Na początku festynu pani dyrektor Elżbieta Dawidowicz powitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej. Następnie zespół „Tropiciele Zdrowia” wykonał taniec „zdrowia” poczym został wyświetlony film edukacyjny o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej pt. „Śmietnik w mojej głowie”. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy sportowe m.in. pokaz brazylijskiego jiu jitsu w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzepnicy oraz pokaz boksu, w którym swoich sił pod okiem trenera mogli spróbować nasi uczniowie.
    Duch  zabawy udzielił się wszystkim obecnym. Ogromną atrakcją festynu był udział całej społeczności szkolnej w „dojeniu krowy". Pod czujnym okiem nauczycieli w- f zostały rozegrane gry sportowe: przeciąganie liny, wyścigi w workach, rzut woreczkami do celu, strzelanie do bramki, bieg z przeszkodami, które dostarczyły naszym uczniom wielu emocji i pozytywnych wrażeń.  Podsumowaniem było rozdanie nagród zwycięzcom ufundowanymi przez firmę „JUNIOR”
    Duże zainteresowanie i podziw wzbudził szwedzki stół z potrawami i przekąskami przygotowanymi przez uczniów i rodziców wszystkich klas. Były: kolorowe i pyszne kanapki, szaszłyki z owoców, ciasteczka owsiane, ciasta marchewkowe, zdrowe i smaczne sałatki, koreczki, pasty, przegryzki z marchewki, selera i ogórka. Pragnienie gasiły zdrowe soki. Było pysznie.
    Całe przedsięwzięcie byłoby niemożliwe, gdyby nie sponsorzy:
•    Firma „JUNIOR” Jacek Prokopczyk
•    Wójta Gminy Łęki Szlacheckie Pan Piotr Łączny
•    GOP-s w Łękach Szlacheckich
•    OSM w Radomsku  
•    Pani Izabela Wojtala
•    Pani Jadwiga Tyszer
•    Hurtownia „JUSZCZYK” w Ręcznie
•    Anonimowy sponsor, który przeznaczył 300,00 zł na produkty dla klas
•    przedstawiciele rodziców z poszczególnych klas.
    Dla zespołu i koordynatorów projektu to jeszcze nie koniec, ponieważ do końca roku szkolnego muszą przygotować raport z tego wydarzenia i przesłać go w wersji elektronicznej na adres organizatora projektu. Po tym pozostanie już tylko czekać na wyniki III etapu konkursu „Czas na zdrowie” i trzymać kciuki.
    Szczególne podziękowanie składamy: panu Jackowi Prokopczykowi, za wsparcie rzeczowe w postaci ufundowanych dla wszystkich uczestników festynu soczków, owoców, warzyw oraz  nagród i upominków.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner