Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

W dniu 1.06.2017 r w Publicznej Szkole Podstawowej w Trzepnicy obchodzony był Dzień Dziecka. Na naszych uczniów czekało mnóstwo ciekawych atrakcji. Pierwszym punktem programu był poczęstunek sfinansowany z Rady Rodziców. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie „Bezpieczny Internet”, który był zwieńczeniem wszystkich działań jakie były realizowane w szkole na temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci. Quiz został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Każdą klasę reprezentowało 3 uczniów. Łącznie 9 uczniów z klas I-III oraz 9 z klas IV-VI. Wszyscy reprezentanci biorący udział w quizie wykazali się dużą znajomością zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział w Kampanii Promującej Bezpieczne Korzystanie z Internetu i Technologii Informacyjno- Komunikacyjnych.
Drugim punktem programu w tymże dniu był konkurs piosenki angielskiej również zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III oraz IV-VI. Każda klasa zaprezentowała jedna piosenkę w języku angielskim. Po wszystkich występach komisja konkursowa ogłosiła  zwycięzców, którzy zdobyli złote nutki oraz dyplomy.
W kategorii wiekowej klas O-III:
I miejsce – zdobyła klasa 1
II miejsce – zdobyła klasa 3
III miejsce – zdobyła klasa 2 i 0
W kategorii wiekowej klas IV-VI:
I miejsce- zdobyła klasa 6
II miejsce – zdobyła klasa 5
III miejsce zdobyła klasa 4.
Gościem specjalnym był Sekretarz Gminy w Łękach Szlacheckich pan Grzegorz Stępień, który również uczestniczył w wyłanianiu zwycięzców tegorocznego konkursu. Pan Grzegorz Stępień podziękował uczniom za występy i życzył wszystkim sukcesów w podobnych przedsięwzięciach. Dodał otuchy klasom, które zdobyły II i III miejsca, życząc im aby w przyszłym roku biorąc przykład ze zwycięzców tegorocznego konkursu, to oni stali się zwycięzcami. Na koniec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łękach Szlacheckich pani Marta Stępień wraz z panią Mariolą Sobczyk wręczyły nagrody dla wszystkich uczestników konkursu plastycznego.
Następnym punktem programu były konkurencje sportowe dla uczniów klas IV-VI oraz klas I-III. Ochotnicy wzięli udział w konkurencjach. Walka była zacięta. Wszyscy uczestnicy odnieśli bardzo dobre wyniki. Pani Katarzyna Meszczyk, która była organizatorem zawodów wręczyła uczniom klas IV-VI dyplomy dla mistrzów i mistrzyn w sprincie, dryblingu, żonglerce, kozłowaniu, skoczności i zwinności. Klasy młodsze rywalizowały w konkurencjach takich jak: rzut woreczkiem, zbijanie kręgli, strzelanie do bramki piłką. Zawody rozgrywały się pomiędzy klasą 0 i I, oraz pomiędzy klasą II i III. Zwycięzcy to klasa I i III. Otrzymali oni nagrody oraz dyplomy.
Po konkurencjach sportowych uczniowie wykonywali w klasach ulotki „Przeciw Pijanym Kierowcom”. Technika wykonania prac była dowolna. Następnie dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia w fotobudce. Atrakcja ta również została sfinansowana z Rady Rodziców.
Kolejnym punktem programu był pokaz brazylijskiego jujitsu. Wszyscy uczestnicy pokazu wykazali się ogromnymi zdolnościami. Ostatnią atrakcją przygotowaną dla uczniów była dyskoteka szkolna.  Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i opuszczały szkołę w dobrych nastrojach. Wszystkim organizatorom i gościom dziękujemy za pomoc oraz za obecność w tak ważnym dla dzieci dniu.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
16 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Dzierżysław,
Dziersław, Eustachy, Eustachiusz,
Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap,
Ruta, Stefan

Do końca roku zostało 169 dni.
Zodiak: Rak 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner