Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Sukcesy historyczne

Email Drukuj PDF

10 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom XVI edycji konkursu historycznego wiedzy o Zbrodni Katyńskiej "W imię miłości Ojczyzny" oraz V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej w Gimnazjum w Piasku (pow. częstochowski). W obu tych wydarzeniach uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum i w obu odnieśli znaczące sukcesy.
W konkursie dotyczącym Zbrodni Katyńskiej uczestniczyło troje uczniów: Piotr Grabowski i Patrycja Księżnik z klasy III A oraz Monika Patek z kl. III B. Mierzyli się oni z testem i sporą konkurencją. Ostatecznie okazało się, że wszyscy znaleźli się na podium konkursu. Patrycja Księżnik zajęła II miejsce, a Piotr Grabowski i Monika Patek zajęli miejsce III, pokonując ponad 30 konkurentów z innych szkół. Nagrody wręczone zostały w trakcie przepięknej uroczystości, która odbyła się w Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim i uczestniczyło w niej wielu znakomitych gości.
Tego samego dnia uczennice Patrycja Księżnik z kl. III A oraz Weronika Jędruszek z kl. III B brały udział w konkursie historycznym w Piasku. Konkurencja była mniejsza ale zakres materiału zdecydowanie obszerniejszy. Do rozwiązania był test trwający 45 minut. Udział w tym konkursie również okazał się niebywałym sukcesem. Zwyciężyła Weronika Jędruszek, a Patrycja Księżnik zajęła III miejsce, zostając tym samym laureatką obu konkursów. W Piasku jak zawsze czekały na uczestników i opiekunów atrakcje - tym razem gościliśmy w Pracowni JURA, gdzie uczniowie samodzielnie wykonali figurki z siana,wszyscy otrzymali również pamiątkowe torby.
Nad merytorycznym przygotowaniem uczniów do zmagań konkursowych czuwała p. E. Kroczyńska, która wraz z p. M. Balcerzyk  - drugim opiekunem Szkolnego Klubu Historycznego, sprawowała także opiekę nad uczniami w obu konkursach.
Należy podkreślić, że wiedza, którą trzecioklasiści musieli przyswoić wykracza poza podstawę programową gimnazjum. Są to uczniowie wykazujący zainteresowanie historią, angażujący się we wszelkie przedsięwzięcia historyczne (i nie tylko) organizowane w szkole i poza nią. Tym mocniej gratulujemy sukcesów i życzymy ich w przyszłości.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława

Do końca roku zostało 224 dni.
Zodiak: Bliźnięta 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner