Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Luty miesiącem bezpiecznego Internetu

Email Drukuj PDF

W dniach od 7 do 28 lutego 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. A.F. Modrzewskiego w Trzepnicy obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem obchodów DBI było podkreślenie potencjału Internetu, który uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z najbliższymi lub jako formę twórczej rozrywki.
Działania profilaktyczne w szkole podejmowane są przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przypadł on na 7 lutego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Cybernauci”. Projekt realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, który ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z internetu i TIK.

Uczniowie szkoły wzięli udział w kilkugodzinnych warsztatach z zakresu bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.
- klasa III uczestniczyła w warsztatach: Tajemne moce komputera,
- klasa IV, V i VI uczestniczyła w warsztatach Mój wizerunek w sieci.

Celem warsztatów było wzmocnienie kompetencji w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz odkrycie, jak wiele korzyści wynika z korzystania z Internetu.

Nauczyciele spotkali się z trenerem, żeby wzmocnić swoje kompetencje w zakresie Moi uczniowie bezpieczni w sieci, zainspirować się w zakresie pracy z użyciem nowych technologii, poznać miejsca, gdzie mogą szukać nowych informacji.

Również rodzice uczestniczyli w warsztatach nt. Cyfrowe narracje. Zróbmy coś razem, w trakcie których dowiedzieli się, w jaki sposób wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania, oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami.

Ponadto Uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach, które przeprowadziła p. Elżbieta Krasoń – nauczyciel informatyki, na temat: Jak umiejętnie korzystać ze strony sieciaki.pl?

Podsumowaniem bezpiecznego Internetu, z inicjatywy p. Sylwii Małolepszej - pedagoga szkolnego, w dniu 2 marca 2017r odbył się w naszej szkole spektakl teatralny NICK i VICTORIA Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, sfinansowany w części przez pozyskanego sponsora, który pragnie pozostać anonimowy.

Dzieci poznały historię Weroniki, która nie ma zbyt wielu znajomych, więc próbuje ich szukać w Internecie. Poznając kolejne osoby, daje się wciągnąć w świat gier komputerowych, od których wkrótce się uzależnia. Nawiązuje także ryzykowną znajomość z „Aktorką”. Nastolatce z pomocą pospieszy nauczyciel, który wskazuje jej i przy okazji widzom, jak należy postępować, aby uniknąć zagrożeń wynikających z ujawniania danych osobowych w sieci.

Spektakl miał uświadomić uczniom naszej szkoły, że „wirtualny świat jest tylko iluzją, niebezpiecznym złudzeniem”. W sieci nikt nie wie, jacy jesteśmy naprawdę i nikogo, tak naprawdę, nie możemy poznać.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: Rak 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner