Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Gmina Łęki Szlacheckie na XLIX Ogólnopolskim i XXV Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy

Email Drukuj PDF

Gmina Łęki Szlacheckie na XLIX Ogólnopolskim i XXV Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy. Był to już trzeci wyjazd naszych uczestników na Międzynarodowy i Krajowy Rajd Chłopski w Rajczy.

Pogoda dopisywała, humory też, atmosfera wspaniała i w takiej właśnie scenerii odbywały się poszczególne konkurencje rajdowe. W sportowej konkurencji sprawnościowej w mini biatlonie wystartował Wójt Piotr Łączny, dzięki celnym strzałom osiągnął bardzo doby wynik. Barwnie i kolorowo w korowodzie, który przeszedł przez centrum Rajczy prezentowali się nasi uczestnicy.  Potrawy na  Targi Ofert Turystycznych Gmin, przygotowały panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Tomawie, królowały na stole ryby i śledzie. Stoisko Gminy Łęki Szlacheckie wyróżniało się wystrojem i różnorodnością potraw – w tej konkurencji nasza Gmina zajęła II miejsce. Nie byłoby możliwe przygotowanie tych wszystkich wspaniałości bez naszego sponsora Pana Krzysztofa Adamusa, który podarował nam dorodne okazy karpia, amura, szczupaka i jesiotra ze swoich stawów. W biegu na nartach na 5 km startowała Jadwiga Gal, która ukończyła bieg z niezłym wynikiem, natomiast w konkurencji biegu przebierańców startowała Agnieszka Patryarcha, która po raz pierwszy założyła narty, ale poradziła sobie świetnie. Marta Początek zrobiła furorę w zjeździe na byle cym, uplasowała się na  trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji zjeżdżając na beczce z całym oprzyrządowaniem do produkcji eko-nalewek. W turnieju wiedzy o Rajczy wzięła udział najmłodsza uczestniczka rajdu Karolina Woźniak, która zdobyła dla drużyny 18 punktów (na  20 ogólnych).

Podziękowania za organizację wyprawy należą się też Wójtowi - Piotrowi Łącznemu i wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie i promowanie naszej Gminy.  

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
22 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid,
Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

Do końca roku zostało 254 dni.
Zodiak: Byk 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner