Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Gimnazjaliści z Tomawy zapisują złotą kartę Gminy

Email Drukuj PDF

Grudzień 2016 r. przejdzie do historii Gminy Łęki Szlacheckie. Gimnazjaliści z Tomawy godnie reprezentowali naszą Gminę na zawodach wojewódzkich w unihokeju. Dziewczęta osiągnęły historyczny sukces i awansowały na mistrzostwa Polski. Po niesamowitej walce, ze zwrotami akcji, grą w osłabieniu, pokonały odwieczne rywalki z Sieradza 2:1. Kiedy wydawało się, że czekają nas rzuty karne (przy wyniku 1:1), Daria Bulińska strzela bramkę życia; na 5 sekund przed końcową syreną!!!!. Emocje sięgają zenitu, dziewczyny nie są w stanie rozpocząć gry. Tomawa bierze czas. Opiekun studzi emocje, ostatnie wskazówki, ostre bieganie i … syrena! Jedziemy do Elbląga. Taniec zwycięstwa, odebranie nagród; łzy szczęście.
Kolejny dzień i kolejne emocje. Chłopcy walczą jak lwy, strzelają przepiękne bramki. W ocenie obserwatorów zaczynają uchodzić za najlepszą drużynę, prowadzą w grupie eliminacyjnej. Ostatni mecz. Możemy nawet przegrać jedną bramką, a awans i tak będzie nasz. Mecz zaczyna się rewelacyjnie. Gimnazjum z Tomawy prowadzi 2:0. Speaker pozwala sobie na uwagę, że oglądamy w akcji finalistę zawodów. Niestety. Przypadkowo stracone dwie bramki, coś się zacina, nasi zaniedbują obronę i ku rozpaczy widzów mecz kończy się wynikiem 2:4. Pozostaje walka o brąz. Chłopcy z Tomawy pokazali, że są zespołem. Ostatni raz się mobilizują i zaczynają. Niestety. Znaczną część meczu grają w osłabieniu (indywidualne kary za ostrą grę). Wszystko zmierza ku rzutom karnym. Wtedy na boisko wchodzi Mateusz Gala, pierwszy kontakt z piłką i goooool. Prowadzimy. Opiekun bierze czas dla drużyny. Zwycięstwa nie wypuszczamy z rąk. Jest brąz, ale niedosyt pozostał. Drużyny grały w składach:
Dziewczęta (kolejność wg numerów na koszulkach): Kinga Banaszczyk, Daria Bulińska (6 bramek), Wiktoria Cichosz, Andżelika Dorosławska , Patrycja Księżnik „C” (1),  Karolina Kowalska,  Wiktoria Sztajnert ,  Julia Wojakowska,  Monika Patek, Weronika Jędruszek,  Paulina Rybicka (1),  Katarzyna Wojtyła.
Chłopcy: Jakub Szor, Mateusz Kowalski , Adam Dybowski, Daniel Kierlik ,  Mikołaj Meszczyk, Mateusz Mazurek, Damian Jakubik,  Piotr Grabowski „C”(1 bramka),  Mateusz Gala (1),  Patryk Purzyński (2),  Daniel Niemczyk (1),  Kacper Cichoń.  
Opiekun: Mariusz Dekański

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
18 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner