Łęki Szlacheckie - oficjalna strona internetowa

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

„Klub Bezpiecznego Puchatka”

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2016/2017 pierwszoklasiści z naszej szkoły przystąpili do programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jest to program edukacyjny skierowany do dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Pierwszy rok w szkole jest ważny dla każdego małego ucznia. Wkracza on w nową rzeczywistość, musi stać się bardziej samodzielny i odpowiedzialny. Szkoła to: poznawanie świata, zdobywanie nowych umiejętności, zawieranie znajomości, przygody, ale również pierwsze samodzielne decyzje. Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych wychowawca klasy pierwszej przeprowadził zajęcia dotyczące bezpieczeństwa „Z Puchatkiem bezpieczniej”. Uczniowie uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne - zajęcia w „miasteczku  ruchu drogowego” na naszym boisku szkolnym. Uczestnicy programu otrzymali książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”. 7 grudnia 2016r. dzieci przystąpiły do Wielkiego Testu Bezpieczeństwa, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na 15 pytań. Uczniowie rozwiązywali go wspólnie z wychowawcą klasy p. Elżbietą Krasoń. Prawie wszyscy udzielili 15 poprawnych odpowiedzi na pytania, a Ci którzy się pomylili, mogli sprawdzić, w którym miejscu popełnili błąd. Test był dla dzieci nie tylko sprawdzeniem wiedzy, ale również wspaniałą zabawą!
Koordynatorem realizacji programu w naszej szkole jest p. Sylwia Małolepsza – pedagog szkolny.

 
PPWOW

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława

Do końca roku zostało 224 dni.
Zodiak: Bliźnięta 

 

 

 


 

dziennik_ustaw_xxx

161004 mapa

150730 RSIP-Baner

160916 logo

150521 logo

logo

160824 LOGO

170918 baner

151117 obywatel slider

140602_io

141114 logo

mini_CEiDG

160707 GP

baner_boczny_elearning

141007_lokals

151203 logo

140129_flagaUE

170710 banner